duchod

Je nutné, zamyslet se nad otázkou, kde vzít finanční prostředky, abychom neživořili pouze ze státního důchodu – prvního pilíře. Spořit lze ve druhém a třetím pilíři. Stát své občany motivuje státní podporou, nebo procenty, ale jde to i jinak.

Možností, jak neživořit v penzi, je více.

Je samozřejmé, že můžete využívat všechny možnosti, jak 2.pilíř, 3.pilíř, přímé investice prostřednictvím investičních společností, spoření formou životního pojištění, nebo stavebního spoření - pokud nevíte co s penězi. Hledáte-li však nejoptimálnější zhodnocení svých prostředků, je potřeba zvážit své možnosti - částku a čas, po který necháte své vložené peníze pracovat.

Kdy začít? Co nejdříve.

Pokud začnete v 25 letech spořit 7% z Vašeho platu a udržíte si disciplínu, nebudete muset toto procento až do odchodu do důchodu zvyšovat. Čím později začnete, tím větší procento z platu budete muset spořit.

Je-li Vám více let, spořte co nejvíce a nenechte se odradit. Investujte pravidelně do podílových fondů. Investice do podílových fondů bude sice kolísat, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Pravidelné investování navíc snižuje riziko špatného načasování investice a nutí Vás k disciplíně. Své dosavadní úspory nenechávejte na bankovních účtech. Dejte je pracovat.

Jestliže Vás zajímají podrobnosti, vyplňte prosím kontaktní formulář a rádi Vám vše přiblížíme.


Naši partneři:

  • loga pojistoven