deti

Základem jsou dobře zajištění rodiče. Jestliže milujete své děti, zajistěte hlavně sebe. Jste všechno co mají. K bezpečnému startu Vašich dětí do života se neobejdete bez finančních prostředků. Navrhneme Vám takové spořící programy až do dospělosti Vašich dětí, které rozumně vyváží riziko a možný výnos.

Odkládáte již nyní a nejste si jisti, zda jste si vybrali to pravé?
Chcete konečně začít i s menší úložkou a nejste rozhodnuti, co by Vám nejvíce vyhovovalo?

Úspory jsou každý rok snižovány o inflaci, pokud se nerozmnožují dostatečně rychle. Průměrná inflace je okolo 3,5% ročně, za 10 let Vám ukrojí z úspor 1/3. Přeceňujeme riziko investování, které z dlouhodobého hlediska prakticky neexistuje a podceňujeme inflaci, která je z dlouhodobého hlediska fatální.

Ještě stále máte své úspory na SPOŘÍCÍM ÚČTU? To je velmi konzervativní způsob spoření. Je sice pojištěno státem do 100 tisíc EUR, ale zde je zhodnocení 2%, tudíž velmi nízké a na spoření z dlouhodobého hlediska absolutně nevhodné.

STAVEBNÍ SPOŘENÍ doporučujeme klientům, jež plánují menší úvěr na rekonstrukci, případně zpětné proplacení faktur na bydlení. Spořit si zde je o něco lepší varianta než spořící účet, protože je zde státní podpora, ale ta taky nemusí trvat věčně, jelikož stát mění podmínky za chodu a to z dlouhodobého hlediska podrývá chuť klientů své peníze vkládat do produktu s nejistým vývojem, kdy své prostředky máte uzamčeny na 6 let a nevíte, o co Vás stát za tu dobu ještě připraví. Navíc se bude muset prokazovat účelovost využití státní podpory. Výhodnost pro klienta je velmi nízká 3,13%. Jen pokrývá inflaci. Vyberme tedy vhodnější produkt, když už peníze ukládáme na delší dobu.

PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ již svým názvem ke spoření evokuje. Možnost uzavření je však jen v případě již dospělého potomka. Podle zhodnocení 3,5% je to ovšem opět na hranici inflace. Srovnatelné je to se stavebním spořením, navíc jsou zde možné daňové úlevy, které si ale stát na konci vezme nazpět ve formě srážkové daně 15 procent z výnosu. Penzijní připojištění investuje peníze klientů do českých státních dluhopisů, je tedy na každém, zda chce půjčovat svoje peníze státu na desítky let.

INVESTIČNÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ bylo dříve hojně zakládano právě ke spoření a k pojištění. Problémů spojených s tímto produktem ale není málo. První je ten, že klient po dvou letech zjistí, že si vlastně ani nezačal spořit. Dalším je nákladovost IŽP. Mnoho těchto produktů má zdvojené poplatky za správu finančních prostředků, na straně fondu a na straně pojišťovny. Jako klient budete mít tedy na konci i o několik set tisíc korun méně, než kdyby jste investoval přímo do fondu, bez účasti pojišťovny, jelikož pojišťovna je tam stejně posílá. Dále je zde jistá neflexibilita produktu. Pokud se rozhodnete po 5 letech změnit pojišťovnu, tak přícházíte o první 2 roky a začínáte od začátku. Vzhledem k tomu, že průměrná životnost IŽP je 5 let, tak nám vychází, že sjednat tento produkt ke spoření pro klienta není výhodné. A daňová výhoda? Vždyť přece co klient ušetří na daních, se mu na konci opět strhne ve formě 15% srážkové daně.

INVESTOVÁNÍ do podílových fondů vychází co do vložených prostředků a úročení ze všech nejlépe. Pravidelným měsíčním investováním minimalizujete období, kdy vybraný fond není v nejvýnosnější kondici, ale ve výsledném průměru investici drží. Čas - délka investování, je důležitější než načasování. V dlouhodobém horizontu investování se minimalizuje možnost nižšího nebo záporného zhodnocení. Není třeba se bát investovat jednorázově i větší částku, stačí investici rozložit na 12-18 měsíců.

Peníze musí vydělávat.

Tak jak s budoucností svou a svých dětí naložíte?

Jestliže Vás zajímají podrobnosti, vyplňte prosím kontaktní formulář a rádi Vám vše přiblížíme.


Naši partneři:

  • loga pojistoven